Beardedky

a jedna tibeťanda…

MR BC v agility Sezemice 7. 6. 2014

| 0 comments

Když jsme s Ciri začaly znova trénovat agility, mým cílem bylo zúčastnit se letošního mistrovství bearded collií v agility.  Naše cvičení jsem tudíž směřovala k tomuto datu a týden před jsem to jela vyzkoušet na oficiálky do Zbraslavi – výsledky jsem na webu už psala… Nepovedlo se mi všechno docvičit dokonale, třeba na zónovky nebyl moc čas… A slalom taky ještě trochu drhnul… Ale někdy začít prostě musíme 😀 A takovou akci na MR BC si nesmíme znova nechat ujít! Na den MR bylo plánované hrozné vedro a tak jsem předpokládala, že Ciri nebude chtít vůbec běhat a hlavně že poslední běh, který poběží až na konci celého dne – no že se bude ploužit po parkuru (bylo 100 závodníků, takže opravdu závody na celý den). Jsem ale hrozná matka, která své malé Cíře nevěří!! Snažila se celý den a naprosto ji obdivuji, jak běžela všechny běhy s nasazením (nasazení ala Círa a ne ala nějaká šílenka 😀 )! V jumpingu jsme se umístily na celkovém 16. místo z 54 largů (z beardet na 6. místě) s jedním odmítnutím na slalomu. Ve zkoušce jsme se bohužel DISkly… V poslední běhu – agility – Ciri doběhla bez chyby a skončila na 6. místě ze všech largů a mezi beardetkami skončila na 2. místě! Nečekala jsem, že by mi nějak mohl vyjít součet, protože jsem čekala trestné body za čas a přišlo mi prostě, že není možné, aby jsme s tou chybkou v prvním běhu skončily na bedně. No a jak jsem se potom divila… Když jsem zjistila, že Ciri v součtu skončila na 1. místě a stala se tak MISTREM BEARDED COLLIÍ PRO ROK 2014!!! Je to neskutečné, že ještě před rokem jsem myslela, že Ciri nebude už nikdy moct běhat a teď vyhrála beardetí MR! Jsem z toho ještě teď na měkko a jsem šťastná, že Ciri může žít jako normální pes, běhat a sportovat 🙂 A vítězství na MR je jen takový krásný bonus 🙂