Beardedky

a jedna tibeťanda…

Zkoušky

ida-34S malou Cirinkou jsem chodila na cvičák v Třebíči k Peti Březinové (KK Třebíč Nové-Dvory). Další zkušenosti ohledně výcviku pro sportovku jsem pochytila v Čebíně (Amonra Čebín) od Martiny Klimešové a Janči Zvonkové. Poslední roky jsme věrné naší nejlepší trenérce Verči Gesierichové 🙂

Splněné zkoušky

Rok 2019
Noseworková zkouška NW-D1
Noseworková zkouška NW-Dz
Splněny podmínky pro titul Master of NW-Z!

Rok 2018
Noseworková zkouška NW-Uz
Noseworková zkouška NW-Wz
Noseworková zkouška NW-Nz

Rok 2016
Dogdancingová zkoušky DwD2 – výborně
Dogdancingová zkouška HtM1 – výborně
Dogdancingová zkouška F1 – výborně
Ciri byl udělen titul Master of dogdancing 1!

Rok 2015

StPr 1 – vyhledávací zkouška – 3. 5. 2015 – 78 bodů/100
Dogdancingová zkouška DwD1 – výborně
Dogdancingová zkouška MD1 – výborně

Rok 2012

Klubový závod poslušnosti – 1. 9. 2012 – 5. místo
INTERMEDIATE Working Test pro BC – 95 bodů/100
SENIOR Working Test pro BC – 95 bodů/100

Rok 2010

ZOP (Zkouška ovladatelnosti psa) – 79 bodů/100 – Prospěla dobře
BH (Zkouška doprovodného psa) – 42 bodů/60 – OBSTÁLA
ZZO (Zkouška základní ovladatelnosti) – 51 bodů/60 – VÝBORNÁ
PRIMARY Woking Test pro BC – 98 bodů/100
JUNIOR Woking Test pro BC – 96 bodů/100
CANISTERAPEUTICKÁ ZKOUŠKA
ZVOP (Zkouška vloh ovčáckého psa) – prospěla

 


CO JSOU TO WORKING TESTY PRO BEARDED COLLIE?
(text z webu KCHBC, autorkou je Jana Ježková)

Working testy mají několik specifik. Na rozdíl od našich běžných zkoušek můžete s jedním psem skládat několik stupňů během jednoho dne, pokud se vám daří. Pro úspěšné složení zkoušky je potřeba získat alespoň 80% bodů v každém cviku. Pes tedy musí umět všechny požadované cviky, a jakmile se mu jeden nepovede, zkoušku nesplnil. Jednotlivé stupně se od nejlehčí po nejtěžší nazývají Primary, Junior, Intermediate a Senior a pes je musí absolvovat postupně od té nejjednodušší.
Pracovní zkoušky byly zavedeny proto, aby mohl klub ocenit dobře vychované bearded collie s typickou povahou. Jednotlivé cviky jsou navrženy tak, aby měly praktický význam. Z tohoto důvodu nejsou povely navíc ani povzbuzování penalizovány, pokud nejsou používány nadměrně a nesvědčí o nedostatečné kontrole nad psem. Pamlsky ani hračky nesmí být použity jako odměna nebo motivace. Není požadována přesnost a preciznost provedení jako u obedience.

Zkušební řád Working testů je pro psovody velice motivační a plemeni šitý přímo na míru, proto doufám, že se časem i českému klubu podaří zkoušky u nás uspořádat a ukázat, že i u nás máme dobře vychované bearded collie s tou správnou povahou.

– Pro mě byly WT obrovskou zkušeností. Musela jsem Ciri naučit vyhledávání předmětů z různých materiálů (prvně byla bojovka ji jen naučit je brát do tlamičky, ani papírový kapesníky nechtěla! :-)). Nakonec se z toho stal její oblíbený cvik, podává mi všechno vč.
kovových otvíráků a příborů :-). Na vlastní zkoušce to zvládla na jedničku. Proto jsem se rozhodla vyzkoušet vyhledávací zkoušky podle řádu IPO…

Napsat komentář

Required fields are marked *.