Beardedky

a jedna tibeťanda…

CIRI

Jméno:   Ciri
Chovatelská stanice:   Emiel Regis
Plemeno:   bearded collie
Titul:   Working-CZClubCH.
Datum narození:   31. 12. 2008

Otec:   ICh. Celtic Pride of Smartness
Matka:   Jch. Apokalypsa Emiel Regis
Chovatel a spolumajitel:   Hana Koníčková
Pohlaví:   fena
Výška:   52 cm (neoficiální měření)

DKK:   0/0
DLK:   0/0

– splněny podmínky pro uchovnění

 

Největší úspěchy

Ciri do věku 22 měsíců splnila zkoušky ZZO, ZOP, BH, ZVOP, Primary a Junior Working Test, cansisterapeutickou zkoušku a díky tomu získala titul udělovaný Klubem chovatelů bearded collií Working-CZClubCH. – pracovní klubový šampion !!
Na svých prvních neoficiálních agility závodech vyhrála Open i Jumping a získala tak 1. místo v SOUČTU !!
Na prvních oficiálních závodech vyhrála 2. místo v SOUČTU! Po dvou oficiálních závodech máme už dvě zkoušky do kat. LA2. Na MR bearded collií v agility 2012 získala v součtu 3. místo a stala se tak 2. vicemistrem bearded collií pro rok 2012.
Výstavy – CAJC, 2x CAC.

 

O Ciri

Cirilka se k nám dostala vlastně úplně náhodou. Když jsme zjistili, že má Alenka artrózu a nebude moct už nikdy dělat žádný sport, narodila se štěňátka v chovatelské stanici Emiel Regis, na která sem se jezdívala skoro každý týden koukat. Jak na stránkách Emiel Regis píší, „Ciri dělá od malinka čest svému jménu, stejně jako knižní postava je dítětem překvapení, velkým překvapením pro její paničku Páju“. Do poslední chvíle jsem vůbec nevěděla, že Cirinka bude naše, ale nakonec všechno dopadlo PRO a jeli jsme si pro štěňátko 🙂

Jelikož jsme si Cirinku přivezli dva měsíce před mojí maturitou, tak první týdny byly trošinku náročnější. Ale pak začaly ty nejdelší prázdniny, kdy jsme s Ciri začaly chodit na cvičák, tahat se o hračky, pracovat na motivaci, také jsme začaly cvičit stopy .

Od nového školního roku v roce 2009 jsem začala chodit do školy v Brně. Cirilka se stěhovala se mnou 🙂 Tak se naším domovským cvičákem stala Amonra Čebín, kde jsme od jejího roku začaly poctivě trénovat agility. Cirilka nebyla nikdy tak praštěná jako Alenka, ale trenérka Martina i její přítel Carlo nás naučili zásady pozitivní motivace a shapingu a z Ciri se pomalu začala stávat praštěná beardetka, která lítá po parkuru a štěká jak šílená :-))

Ciri je rozmazlené děťátko. Ikdyž je to velká cíťa, někdy hysterka a poserka, všichni doma ji zbožňujem a je to naše dceruška 🙂

Napsat komentář

Required fields are marked *.